Termiksiz Gelecek Instagram Canlı Yayınları Başlıyor

Termiksiz Gelecek Instagram hesabı COP26 boyunca Türkiye’nin farklı bölgelerinde devam eden yerel mücadeleleri, direnişleri, dava süreçlerini gün içerisinde 10 dakikayı aşmayacak şekilde Instagram akışlarınıza taşıyor.

Herkesin ‘büyük siyaseti’ ve ‘liderleri’ konuştuğu iki hafta boyunca yüzümüzü yerellere dönüyor, yaşam alanlarını savunan halkların taleplerini dinliyoruz.

İlk olarak İkizköy’e canlı bağlantı ile Akbelen Ormanı nöbet alanına konuk oluyoruz. İkizköy Çevre Komitesi’ni, bölgedeki termik santrallerin geçmişini ve özellikle Akbelen Ormanı’nı hedef alan güncel gelişmeleri dinlemek üzere ağırlıyoruz.

Bölgede yaşayanların taleplerini ve liderlere mesajlarını dinlemek için 1 Kasım Pazartesi günü saat 15:00’da başlayacak canlı yayına katılmayı unutmayın.

Canlı yayın öncesinde İkizköy’e mesajlarınızı ve sorularınızı iletmek için Instagram hikaye özelliği üzerinden yapacağımız Soru-Cevap etkinlikleri ve COP26 boyunca devam edecek tematik yayınlar için Instagram hesabımızı takipte kalın.

Siz de paylaşarak İkizköy’den Glasgow ve Adana’ya birçok farklı noktadan gerçekleşecek yayınların daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf: Hazar Dost